Free Call

3608*

הסמכת מנעולן בישראל

הסמכת מנעולן בישראל

מהו אישור הסמכה בענף הפריצה ואיך מקבלים אותו? מה לומדים בקורס פריצה?

מנעולן, או פורץ מנעולים, הוא איש מקצוע שכפוף להנחיות ספציפיות של משטרת ישראל ושל גופים נוספים. בנוסף, עליו לעבור הסמכה ייעודית ולסיים בהצלחה קורס הכשרה. על בסיס ההסמכה וההכשרה, אותו איש מקצוע יכול להציע את השירותים שלו לקהל יעד מגוון בסקטור הפרטי והעסקי. 

כמו כן, כדאי ללקוחות לבדוק מראש באיזה סוג של הסמכה מדובר והאם היא רלוונטית עבור הצרכים שלהם. בהקשר הזה, מה שעושים זה להזמין מלכתחילה שירותי פריצה מחברה מנוסה בלבד.

מוסמכים לטפל בבעיה שלך

ישרא-לוק גאה להשתמש ב-10 שנות ניסיון על מנת להפעיל צוות פורצים מיומן בפריסה רחבה. אנו זמינים עבורך 24 שעות ביממה כל יום למעט שבת – ויכולים להביא עד אליך תחנת שירות ניידת. במקום לצאת מהבית ולעמוד בפקקים על מנת לשכפל ולהחליף מפתחות, רק צריך ליצור קשר עם המומחים של ישרא-לוק ולהצטרף לשורה ארוכה של לקוחות מרוצים.

הסיבות לצורך בהסמכה

ההסמכה בתחום הפריצה חשובה מאוד ותקפה לכל סוגי השירותים. ראשית, שירותי פריצה חושפים בהכרח את אנשי המקצוע למידע או לציוד אישי ורגיש של הלקוחות. שנית, אנשי מקצוע שאינם מוסמכים עלולים לעשות שימוש לרעה במידע שהם נחשפים אליו. בשביל לפתור את זה, יש פיקוח צמוד על התחום ותהליך הסמכה ארוך ותובעני.

מה כוללת הסמכה של מנעולן?

הסמכת מנעולנים בישראל מתבצעת בשילוב בין קורס מקצועי לבין אישור ממשטרת ישראל. כך למשל מי שאין לו תעודת יושר ממשטרת ישראל לא יכול לקבל רישיון מנעולן, בעוד מי שלא עובר את הקורס בציון הנדרש לא יקבל את תעודת ההסמכה. 

בפועל, את תעודת ההסמכה מקבלים רק אחרי הלימודים ובמידה ומוכיחים מיומנות גבוהה. בהמשך, אותו איש מקצוע מוסמך נשאר תחת פיקוח של המשטרה ורשויות אכיפת החוק. 

איך יודעים איזה הסמכה יש לפורץ?

כדאי לבקש מכל פורץ להציג את ההסמכה שלו עוד טרם ביצוע העבודה. אפשר כמובן לשאול כבר בטלפון על סוג ההסמכה, אך רצוי לדרוש לראות גם את האישור הפיזי מטעם משטרת ישראל. רק אחרי שהפורץ מציג את האישור ואחרי שמוודאים שהוא אכן זה שמופיע עליו, ניתן להיות בטוחים שמדובר על מנעולן מאושר ואפשר להמשיך מולו את תהליך הפריצה.

קורס פריצה להסמכת אנשי מקצוע

עוד דרך טובה להבין את החשיבות של הזמנת מנעולן מוסמך היא לבדוק מה הוא לומד במהלך הקורס. בקורס הסמכה כזה לומדים למשל על הבדלים בין סוגים שונים של מנעולים, על מערכות אבטחה ואזעקה ועל חידושים בתחום נעילת כספות. לאחר שיעורי המבוא, עוברים להתנסות בפועל בפריצה ומנסים להתמודד גם עם תקלות נפוצות כגון מפתח שבור או תקלה בצילינדר.

נושאי לימוד בולטים בתהליך ההסמכה

אפשר גם להצביע על נושאי לימוד בולטים שהם חלק בלתי נפרד מכל תהליך הסמכת פורץ. בראש הרשימה יש את נושאי הלימוד שרלוונטיים לדרישות השכיחות אצל הלקוחות, כמו למשל שכפול מפתחות רכב או בית. 

לאחר מכן, בהמשך הרשימה יש נושאי לימוד שמאפשרים הסמכת אנשי מקצוע לשחזור מפתחות במקרה של אובדן מוחלט או להתקנת כספות. במקביל, ההסמכה נוגעת בנושאים כגון תיקון והתקנת דלתות כניסה ופנים ואפילו התקנה ותיקון של דלתות אש.

ההיבט הפרקטי של הקורס

הסמכת פורץ ייחודית באופן שבו היא משלבת בין התכנים התאורטיים והפרקטיים. יש כמובן צורך ברקע תאורטי מסוים על מנת לספק את שירותי הפריצה, אך הפרקטיקה היא זו שתופסת את רוב תשומת הלב. מבחינת מדריכי הקורס ואנשי המקצוע המנוסים, רק התנסות פרקטית בסביבה סטרילית ומודרכת יכולה להבטיח הסמכה מקיפה של פורצים חדשים. 

כך ההסמכה משפיעה על המקצועיות

אפשר לראות קשר מובהק בין איכות ההסמכה לבין רמת הביצוע של מנעולן מקצועי ומיומן. נכון להיום, ההסמכה היא בין המנבאים הטובים ביותר ליכולת של הפורץ להתמודד עם התקלות השונות שמתעוררות בשטח. 

יתרה על כך, הסמכה משפיעה על המקצועיות כי היא מעניקה לפורץ ביטחון: כאשר ההסמכה מקיפה וכוללת את השילוב הנדרש בין ההיבט הפרקטי והתאורטי של התכנים, יש סיכוי גבוה יותר שהפורץ יידע מה לעשות כאשר הוא מגיע לבית הלקוח.

הסמכה לעבודה בשטח

תחום הפריצה מיוחד בכך שהוא כולל את האפשרות להזמין אנשי מקצוע עד פתח הבית – או להגיע עד אליהם. זה למשל לא קורה עם בעלי מלאכה אחרים מתחום האינסטלציה או החשמל, לכן הפורצים חייבים להיות מיומנים בהפעלת חנות ובהצעת שירותים שונים. 

בין היתר, ההסמכה נוגעת גם בתחומים האלה ולכן היא למעשה מקיפה את כל הדרישות מהפורץ. במסגרת ההסמכה, הפורץ לומד לעבוד בתנאים שונים ולהגיב בהתאם בזמן אמת. 

ההסמכה לבד לא מספיקה

אבל האמת היא שהסמכה מוקדמת היא רק התשתית לצבירת מקצועיות אצל פורץ מיומן. לאחר ההסמכה, הפורץ חייב לצאת לשטח ולפגוש מקרוב את הדרישות הלקוחות על מנת לצבור ניסיון. 

על בסיס הניסיון הזה הפורץ לומד איך להתמודד גם עם תקלות בלתי צפויות, מה לעשות במקרה של לחץ זמן וכיצד למנוע את הישנות המקרים והבעיות בעתיד. במילים אחרות, ההסמכה לבד לא מספיקה כי מיומנות היא גם פונקציה של צבירת ניסיון מעשי.

ניסיון והסמכה נפגשים בישרא-לוק

למזלך, נציגי ישרא-לוק מרכזים אצלם את היתרונות של הענף ומיומנים בשירות שמגיע עד אליך לבית או לעסק. עם ניידת השירות שלנו, המפתחות שלך בידיים טובות ובאפשרותך לחסוך זמן והוצאות. 

אנו מאפשרים לך להצטרף למשפחת הלקוחות המרוצים ומציעים שירותי פריצה מקצועיים גם בשגרה וגם בחירום – החל מהדלתות ועד הכספת. אז אם ברצונך להזמין מנעולן מנוסה ואמין עם אישור ממשטרת ישראל, הגעת למקום הנכון.