Free Call

3608*

כיצד תימנעו מצב שבו ילדכם נשכח וננעל ברכב – טיפים שימושיים

הנתונים הם טרגיים: על פי נתוני ארגון “בטרם” מאז שנת 2008 ועד אפריל 2018, דווחו בתקשורת הישראלית על יותר מ – 600 מקרים של שיכחת ילדים ברכב, הילכדות ונעילה. 30 מן המקרים הסתיימו במוות.

החום הקיצוני שעלול להגיע עד ל- 70 מעלות צלזיוס ולגרום למכת חום חמורה, הוא הסיכון העיקרי במקרים שבהם ננעל ילד ברכב שאינו מאוורר. 

כהורים קשה לנו לשמור על ריכוז מלא לאורך כל היום ודעתנו מוסחת לא אחת כתוצאה מריבוי המשימות שאיתן אנו מתמודדים בכל רגע נתון. הניסיון שלנו להתמודד עם הכל בעצמנו יכול להוות לעיתים קרובות מכשול עבורנו ולגרום להסחות דעת שעלולות להביא אותנו למצבים לא רצויים. אחד מן המצבים הללו הוא מתאונות הדרכים הנפוצות ביותר שמעורבים בהם ילדים : נעילה ושיכחה של הילד ברכב ! 

תאונות מסוג זה קורות לצערנו לעיתים קרובות יותר משאנו יכולים לדמיין.

על מנת שנוכל להימנע או להפחית ממצבי חירום שכאלה, ריכזנו עבורכם מספר טיפים מועילים שיעזרו לכם לצמצמם את הסכנה:

**חשוב! במידה ואתם מתמודדים כרגע עם רכב נעול ובו ילדים ,התקשרו אלינו  ותנו לנו לעזור ולחלץ את ילדכם.

 1. הקפידו לנעול את הרכב ולוודא שהמפתחות נמצאים במקום בטוח – ילדים ובעיקר פעוטות נוטים להיות סקרנים לגבי כל מה שנמצא בסביבתם. זה כולל מפתחות, טלפונים, אריזות של תרופות שהשארנו על השולחן וכו’. לעולם אל תניחו את המפתחות במקום אקראי בבית, דאגו תמיד להניח את המפתחות על מדף גבוה, מתלה מפתחות, בתוך ארנק, כיס מכנסיים, או כל מקום אחר שאליו הילדים אינם יכולים להגיע בקלות וזאת על מנת למנוע אפשרות שילדכם ישחק במפתחות המכונית, ינסה לחקות אתכם, יצליח להיכנס לרכב ולהינעל בפנים כשהמפתחות לרכב בידיו. מכיוון שברוב הרכבים הקיימים היום ישנה נעילה אוטומטית, זה מעלה את הסיכון למקרה שבו ילד עלול להינעל ברכב.
 • הקפידו להכין סט מפתחות נוסף – אם אתם נוהגים להחזיק רוב היום את המפתחות עליכם, (כיס, ארנק, תיק) , רצוי להכין סט מפתחות נוסף אותו תשאירו במקום בטוח בביתכם או אצל שכן, אליו תוכלו לגשת במצב חירום.

הימצאות של סט מפתחות נוסף יועיל לכם לטווח הארוך, הוא יוכל למנוע טרגדיה ולחסוך מכם זמן יקר והוצאה כספית במצב חירום.

אם תחליטו לקחת איתכם גם את סט המפתחות הנוסף, וודאו שהוא אינו נמצא בסמוך לסט המפתחות המשמש אתכם בשגרה, במקרה כזה תמצאו שהסט הנוסף יהיה חסר תועלת בזמן חירום.

ישרא-לוק מבצעת שכפולים עבור כל חברות הרכב ודגמי הרכב הקיימים, במקרה הצורך, אנא צור עמנו קשר.

 • הקפידו לשמור על קשר תמידי עם ילדכם :
 • נכון, זה ברור מאליו ויש הורים שיעלבו מכך שמישהו רומז שהם אינם עושים את עבודתם כראוי, אך זהו כמובן לא המצב. 

אנו חייבים לזכור שמדובר בילדים קטנים, שובבים, מהירים וסקרנים, שבאופן טבעי אוהבים לנסות דברים חדשים, גם כאלה שיכולים להוות עבורם סכנה. 

אם אתה בשיחת טלפון חשובה, לוקח את הילדים איתך לסידורים, או סתם במצב של לחץ מגורם מסוים, דעתך יכולה להיות מוסחת ולא תשים לב לכך שהילד לא איתך. 

 • אין להשאיר את הילד לבדו ברכב, אפילו לא לרגע אחד. רגע אחד שבו קפצנו לקיוסק לקנות משהו, זה כל מה שצריך על מנת שטרגדיה תתרחש.
 • לא משנה כמה אתה ממהר, תמיד הקפד לשים לב שילדיך נמצאים לצידך.

זהו חוק הזהב שיכול לעזור לך להימנע ממצב שבו שכחת את ילדך נעול ברכב.

 • מכת חום היא הסכנה הגדולה ביותר במקרה שילדכם נשכח וננעל ברכב. 

במהלך מכת חום, טמפרטורת הגוף של ילדים עולה במהירות רבה, היא משפיעה על איברים פנימיים קריטיים ועלולה לגרום למוות. 

במקרה שבו לא השארנו מזגן דולק או מקור אוורור מסיבי, טמפרטורת הגוף של הילד יכולה בקלות לעלות ל – 70 מעלות תוך פחות מ – 60 דקות.

 • חשוב לשים לב כי מכת חום עלולה להתרחש גם בימים שאינם חמים באופן קיצוני.
 • בנוסף ילד שננעל או הושאר לבדו בתוך רכב, עלול לנסות ולגעת בבלם, לשחק עם המפתחות במידה וגם הם הושארו ברכב ולגרום לתאונות חמורות.
 • מעת לעת בדוק את תקינות רכבך – ודא שבאופן שגרתי אתה יודע מה מצבו של הרכב שלך. בדוק את מנעולי הדלתות, כולל מנעול תא מטען , כריות אויר, חיבורי המפתחות, כפתורי מנעול וכו’. תקלות, אפילו הקטנות ביותר, עלולות לגרום בטעות, לנעילה אוטומטית של הרכב, שבירת מפתח במנעול ועוד. 

אנו מזמינים אותך להתייעץ עם מומחה של ישרא-לוק ולקבוע בדיקת  תחזוקה תקופתית.

 • באופן קבוע, בדוק את רכבך לפני שאתה יוצא ממנו – בדוק שלא שכחת  טלפון, מפתחות, תיקים, מחשב נייד או את הדבר החשוב מכל, את ילדייך.
 •  
 • בדוק שהרכב ריק מנוסעים!

תינוק רך שמנמנם בשקט ברכב, יכול להישכח בקלות רבה יותר ממה שאנחנו מסוגלים לדמיין. 

 • רצוי להניח לצד מושב הילד את התיק שלכם, כך תהיו חייבים להפנות את תשומת לבכם אל המושב האחורי.
 • יד שרה משאילה בחינם(עם השארת פיקדון של 40 ש״ח) את ה״טפ-צפה״ שהמזכירה להורה בשעת סיום הנסיעה ברכב, שלא לשכוח את התינוק שנמצא בו. למעשה צד התינוק צמיד רך, צד ההורה – מחזיק מפתח.
  המכשיר מצפצף ברגע שחש מרחק גדול מדי בין ההורה לתינוק.
  הוא לא תלוי לא בחיבור לטלפון, לא באינטרנט, פשוט עצמאי. ההמצאה באה לתת מענה לתופעה המחרידה והמסוכנת, של השארת תינוקות ברכב.