Free Call

3608*

שכפול עם קידוד מפתחות לרכב

שכפול עם קידוד מפתחות לרכב

מתי מקודדים שלטים לרכב? מה זה אימובילייזר?

יצרני רכבים מייצרים סוגים שונים של מפתחות, מערכות הגנה ושלטים. בגלל השוני בין מפתחות הרכב, יש גם הבדל בין הפעולות שאפשר וצריך לבצע על מנת לשכפל אותם. 

מצד שני, החדשות הטובות הן שכיום ניתן לרכז את סל שירותי הפריצה, המנעולנות, השכפול או קידוד מפתחות לרכב תחת קורת גג אחת. כך חוסכים גם זמן וגם כסף ואפילו מתאמים ביקור של המנעולן עד פתח הבית. 

כך למשל שכפול של מפתח ברזל משונן הוא הנפוץ ביותר ומבצעים אותו בעזרת חיתוך של הלהב בהתאם לצורת הרכב עם מכונה מיוחדת, בעוד קידוד ציפים לרכב דורש מיומנות שונה לחלוטין. מטבע הדברים, גם קידוד שלט לרכב מתבצע עם מכונה אחרת לעומת זו שבה משתמשים על מנת לשכפל מפתחות וצריך לקחת בחשבון את המאפיינים המיוחדים של קידוד אימובילייזר.

עם ישרא-לוק הרכב שלך בידיים טובות

צוות של ישרא-לוק מחזיק במעל 10 שנות ניסיון ומפעיל תחנת שירות ניידת. בזכות תחנת השירות הניידת, אנו מסוגלים להתמודד עם כל בעיות הפריצה והמנעולים ולהציע עבורך קידוד מפתחות לרכב בזמן אמת. מעבר לכך, הזמינות שלנו מגיעה ל-24 שעות ביממה ו-6 ימים בשבוע – כל יום למעט שבת – אז לך רק נותר ליצור עמנו קשר.

המטרה של ישרא-לוק היא לעזור לך להרגיש שהרכב בידיים טובות. ברור לנו שמפתח שלא עובד או שלט מקולקל פוגעים בשגרה ובאיכות החיים שלך, אבל יש לזה פתרון.

מתי מבצעים קידוד מפתחות לרכב?

שכפול מפתח ברזל לא דורש קידוד ולרוב הוא מבוצע בתוך דקות ספורות. לעומת זאת, ברכבים שמכילים מערכת אבטחה מבוססת אימובילייזר המצב מעט שונה. בפועל, זהו אמצעי בטיחות יחסית מתקדם נגד גניבת רכבים וכאשר משכפלים עבורו את המפתח – צריך לקודד במדויק גם את השבב שנמצא בתוכו. 

במילים אחרות, שכפול מפתח לרכב עם אימובילייזר לא יכול להתבצע ללא קידוד. אם לא מקודדים את השבב שנמצא על גבי המפתח, הרכב לא יניע והאזעקה עלולה לפעול. במקרים כאלה, מה שכדאי לעשות זה להזמין מנעולן מוסמך שיודע גם לשכפל מפתחות של רכבים עם מערכת אימובילייזר וגם לקודד אותם.

האם צריך לקודד שלט?

שלט לרכב אפשר לשכפל על ידי העתקת הקידוד של השלט הישן לשלט החדש. את הקידוד מבצעים באמצעות התאמה של שני השלטים אחד מול השני, כאשר המטרה היא להעביר את הנתונים בצורה מדויקת. אם הנתונים אכן עוברים בצורה מדויקת מהשלט הישן לשלט החדש, התוצאה היא שני אביזרים זהים לחלוטין מבחינת הקידוד והיכולת שלהם לפתוח או לנעול את הרכב.

שיטה דומה של קידוד יכולה להתבצע גם עבור שלטים של שערים חשמליים. גם במקרה הזה, המטרה היא לקודד את הנתונים בצורה כמה שיותר מדויקת על מנת למנוע מצב שבו אחד השלטים פועל פחות טוב מהאחר וכדי לחסוך תקלות.

שכפול מפתח חכם עם או בלי צ’יפים

מפתח חכם מתאפיין בכך שלא צריך להכניס אותו לסוויץ’ בשביל להניע את הרכב. כאן מבצעים את ההנעה עם חיישן שקורא את המפתח, מה שמחייב פעולה אחרת מבחינת שכפול ואף דורש השקעה של זמן ומשאבים.

הדרך לשכפל מפתח חכם עם או בלי צ’יפים היא להתחבר עם מחשב למחשב הרכב. לאחר החיבור למחשב הרכב, ניתן להגדיר הוספת מפתח. לחילופין, יש רכבים שבהם לצד המפתחות החכמים קיים גם מפתח חירום. זהו מפתח ברזל קטן שבו משתמשים על מנת לפתוח את הדלת אם יש תקלה בשלט, אז מומלץ לשכפל גם אותו – כדי להחזיק אותו בהישג יד. 

מפתחות שלא ניתן לקודד או לשכפל 

בעלי רכבים לא תמיד מודעים לכך שיש מפתחות שאותם לא ניתן לקודד או לשכפל. ספציפית יותר, זה מתייחס לשכפול מפתח כרטיס שנראה כמו מלבן שטוח. במקרים כאלה, קידוד מפתחות לרכב מתבצע רק אחרי שמייצרים מפתח מחדש – כמו שעושים במהלך שיחזור מפתחות. 

בכל מקרה, התייעצות עם מנעולן מוסמך יכולה לספק פרטים קונקרטיים על היכולת לקודד ולשכפל מפתחות ושלטים מסוימים. כמו כן, זהו איש המקצוע שאליו צריך לפנות אם רוצים לקודד מפתח חדש מכל סוג. 

בדיקה של המפתח לאחר הקידוד והשכפול

מנעולן אמין יוודא שהמפתח המשוכפל והמקודד פותח את הרכב ומניע אותו. הבדיקה של המפתח לאחר הקידוד והשכפול חשובה, כי היא מאפשרת לזהות בזמן אמת תקלות שונות ולהתמודד איתן. בחלק מהמקרים, בדיקה מיידית של המפתח והקידוד היא גם תנאי להפעלת תקופת האחריות שניתנת על ידי המנעולן.

במידה והמפתח שאותו רוצים לשכפל ולקודד קצת שחוק או פגום, סביר להניח שניתן יהיה לשכפל אותו באופן מדויק רק על ידי בדיקה של הרכב עצמו. כאן, נעזרים ברכב על מנת לשכפל את המפתח באופן שלא יסב נזק למכלול ולמנגנון הנעילה. בכל מקרה, רצוי לבצע את הבדיקה מיד לאחר סיום עבודת השכפול והקידוד ולנצל את הנוכחות של המנעולן לשם ווידוא מוחלט שהעבודה בוצעה על הצד הטוב ביותר. 

המנעולן מגיע עד אליך – ולא עוזב עד לשביעות רצון

צוות של ישרא-לוק יכול להגיע עד אליך עם תחנת השירות הניידת. בתחנת השירות שלנו יש כבר את כל הציוד הנדרש על מנת לבצע קידוד ושכפול מפתחות ואנחנו לא נעזוב את המקום עד שנשיג את שביעות הרצון שלך. מעבר לכך, המטרה שלנו היא לסייע לך להתמודד עם תקלות שונות במנעול ולספק עבורך שירותי פריצה בשגרה ובחירום.

כדאי לך להחזיק קרוב את מספר הטלפון של ישרא-לוק ולשוחח איתנו בכל תקלה ובעיה. אם ברצונך לתאם עוד היום קידוד מפתחות לרכב באופן שעולה בקנה אחד עם הנחיות היצרן, נשמח לקבל פרטים שלך דרך האתר הרשמי.